Οι προϋποθέσεις πραγματοποίησης Πρακτικής Άσκησης φοιτητών σε δομές Ειδικής Αγωγής Ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας ορίζεται ως υπεύθυνος συντονισμού της Πρακτικής Άσκησης στο σχολείο του

Έγγραφο 55880/Δ3/19-05-2021 του Υπουργείου Παιδείας

Η πρακτική άσκηση θα πραγματοποιηθεί εφόσον υπάρχει σύμφωνη γνώμη των Διευθυντών των σχολικών μονάδων, οι οποίοι ορίζονται ως υπεύθυνοι συντονισμού της Πρακτικής Άσκησης στο σχολείο.

Ο Διευθυντής της σχολικής μονάδας ορίζεται ως υπεύθυνος συντονισμού της Πρακτικής Άσκησης στο σχολείο του και συνεργάζεται με τους υπεύθυνους σχεδιασμού και υλοποίησης της Πρακτικής Άσκησης.

Ο Διευθυντής ως υπεύθυνος συντονισμού της Πρακτικής Άσκησης μπορεί να ζητήσει τη διακοπή της, εφόσον δεν τηρούνται οι συμπεφωνημένες προϋποθέσεις και υποχρεώσεις των φοιτητών προς τη σχολική μονάδα.

Οι προϋποθέσεις και οι υποχρεώσεις είναι οι εξής:

Διαβάστε ολόκληρο το έγγραφο

Share and Enjoy !