Ενημερωτικές παρεμβάσεις για το AIDS στους μαθητές των Λυκείων Κατά το σχ. έτος 2015-2016

Έγγραφο 96697/Δ2/18-6-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Το Υπουργείο Παιδείας εγκρίνει την υλοποίηση ενημερωτικών παρεμβάσεων για το AIDS στους μαθητές των Λυκείων της χώρας από την Ελληνική Εταιρεία Μελέτης και Αντιμετώπισης του AIDS (Ε.Ε.Μ.Α.Α.)

Τα ενδιαφερόμενα σχολεία μπορούν να επικοινωνήσουν στο τηλέφωνο 210- 6983945. Η έγκριση δίδεται για το Σχολικό Έτος 2015-2016.

Το πρόγραμμα των παρεμβάσεων είναι προαιρετικό και δωρεάν για τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς και θα πραγματοποιηθεί, χωρίς να παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία των σχολείων και μετά από συνεννόηση με τους Διευθυντές/τριες των σχολικών μονάδων.

Η συνεργασία με τους Υπεύθυνους Αγωγής Υγείας και Σχολικών Δραστηριοτήτων των οικείων Διευθύνσεων κρίνεται απαραίτητη.

Share and Enjoy !