Διάθεση 137 εκπαιδευτικών ΠΕ11 στις αθλητικές ομοσπονδίες Για το σχολικό έτος 2015-2016

Απόφαση 146340/Δ5/17-9-2015 (ΑΔΑ:63ΧΦ465ΦΘ3-ΡΔΚ) του Υπουργείου Παιδείας

Αναθέτουμε καθήκοντα Ομοσπονδιακού Προπονητή στους παρακάτω Καθηγητές Φυσικής Αγωγής κλάδου ΠΕ11 που υπηρετούν σε σχολεία της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2015-2016:

Οι ανωτέρω θα προσφέρουν τις υπηρεσίες τους κατά πλήρη απασχόληση απαλλασσόμενοι των καθηκόντων της οργανικής τους θέσης μέχρι τις 31 Αυγούστου 2016, θα διατηρήσουν δε τη μισθολογική και ασφαλιστική τους κατάσταση. Η Διεύθυνση Αγωνιστικού Αθλητισμού της Γ.Γ.Α. θα ενεργήσει για την ανάληψη της υπηρεσίας και τη διάθεση των αποσπασθέντων στις Αθλητικές Ομοσπονδίες. Οι Αθλητικές Ομοσπονδίες υποχρεούνται να ενημερώνουν τη Διεύθυνση Αγωνιστικού Αθλητισμού της Γ.Γ.Α. για οποιοδήποτε ζήτημα αφορά τους αποσπασθέντες με την παρούσα Υπουργική Απόφαση εκπαιδευτικούς.
H παρούσα απόφαση δεν εκτελείται πριν καλυφθούν οι λειτουργικές ανάγκες της σχολικής μονάδας στην οποία υπηρετούν οι εκπαιδευτικοί.

Διαβάστε την απόφαση

Share and Enjoy !