«Άνοιξε» στο mySchool το σχολικό έτος 2021-2022 Τα Γυμνάσια και όλες τις δομές εκτός ΓΕΛ και ΕΠΑΛ μπορούν να καταχωρίζουν τις εγγραφές

Ανακοίνωση 29-06-2021 του ΠΣ mySchool

Στο site του mySchool αναρτήθηκε η εξής ανακοίνωση:

«Ενημερώνουμε τους Διευθυντές Σχολικών Μονάδων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας ότι το σχολικό έτος 2020-21 είναι διαθέσιμο για εργασία στο ΠΣ myschool.

Οι σχολικές μονάδες τύπου ΓΕΛ/ΕΠΑΛ όπως και τα Ενιαίου Τύπου Ολοήμερα Νηπιαγωγεία δε θα μπορούν να εγγράψουν νέους μαθητές, καθώς το σύνολο αυτών θα προκύψει από τα δεδομένα που θα αποσταλούν από το σύστημα e-eggrafes και αντίστοιχα από το σύστημα proti-eggrafi του ΥΠΑΙΘ στο myschool. Επομένως, τη δεδομένη χρονική στιγμή οι νέες εγγραφές θα είναι απενεργοποιημένες για αυτές τις σχολικές μονάδες.

Επίσης παρακαλούμε τις Σχολικές Μονάδες της Δευτεροβάθμιας να μην προβούν σε δημιουργία τμημάτων καθώς είναι σε εξέλιξη η ενημέρωση του Προγράμματος Σπουδών.

Θα ενημερωθείτε σχετικά με νεότερη ανακοίνωση.

Για οποιαδήποτε απορία ή πληροφορία παρακαλούμε όπως επικοινωνείτε με την τηλεφωνική υποστήριξη του συστήματος.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΕΙΤΕ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ!»

Share and Enjoy !