Φινλανδικό Ελληνικό εκπαιδευτικό Σύστημα – Καλές Πρακτικές Ημερίδα στο Υπουργείο Παιδείας στις 10-9-2015

Έγγραφο 140154/Δ2/8-9-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Tο Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων και η Φινλανδική Πρεσβεία στην Αθήνα συνδιοργανώνουν ημερίδα με θέμα: «Φινλανδικό Ελληνικό εκπαιδευτικό Σύστημα – Καλές Πρακτικές».

Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 10 Σεπτεμβρίου 2015 στο Υπουργείο Πολιτισμού, Παιδείας και Θρησκευμάτων (Ανδρέα Παπανδρέου 37, Μαρούσι) και ώρες 09:30 – 15:30.

Την ημερίδα μπορούν να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης όλων των ειδικοτήτων, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο.

Οι εκπαιδευτικοί που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην ημερίδα, παρακαλούνται να αποστείλουν έως την Τετάρτη 09-09-2015 στην ηλεκτρονική δ/νση: imerida-fingrec@minedu.gov.gr μήνυμα με το ονοματεπώνυμό τους, τον κλάδο, την ειδικότητα και τη σχολική μονάδα στην οποία υπηρετούν.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές των σχολικών μονάδων να διευκολύνουν τους εκπαιδευτικούς που επιθυμούν να συμμετάσχουν στην ημερίδα, εφόσον δεν παρακωλύεται η ομαλή λειτουργία των σχολείων.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.minedu.gov.gr