Διεθνής Μαθητικός Διαγωνισμός φωτογραφίας-ΗKISAC 2015

Έγγραφο 36769/Δ2/5-3-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Το Γραφείο Εκπαίδευσης (Education Bureau-EDB) του Χονγκ Κονγκ σε συνεργασία τον οργανισμό Ρο Leung Kuk, έναν από τους μεγαλύτερους φιλανθρωπικούς και εκπαιδευτικούς οργανισμούς στο Χονγκ Κονγκ, διοργανώνει τον Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό φωτογραφίας «International Students’ Visual Arts Contest-cum-Exhibition of Hong Kong- Photography HKISAC 2015».

Ο διαγωνισμός απευθύνεται σε μαθητές Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και το θέμα του είναι «Harmony» (Αρμονία). Οι φωτογραφίες θα υποβάλλονται σε ψηφιακή μορφή μέσω του διαδικτύου. Κάθε συμμετέχων δεν θα πρέπει να υποβάλει περισσότερες από τρεις συμμετοχές. Κάθε συμμετοχή πρέπει να συνοδεύεται από ένα κείμενο (έως 50 λέξεις ) που να περιγράφει τον τρόπο προσέγγισης και παρουσίασης του θέματος. Το μέγεθος κάθε συμμετοχής πρέπει να κυμαίνεται μεταξύ 2 MB και 5 MB.

Η περίοδος υποβολής των συμμετοχών αρχίζει την 1η Απριλίου και λήγει στις 30 Απριλίου 2015. Καταληκτική ημερομηνία υποβολής συμμετοχών στον διαγωνισμό είναι n Πέμπτη 30 Απριλίου 2015.

Share and Enjoy !