Συναυλία του Συνόλου Ευρωπαϊκής Μουσικής του Μουσικού Σχολείου Αμυνταίου «Από την Εποχή του Μπαρόκ έως και σήμερα» τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 και ώρα 7:00 μ.μ

άκουσε το άρθρο

Το Μουσικό Σχολείο Αμυνταίου και το Σύνολο Ευρωπαϊκής Μουσικής σας προσκαλεί σε συναυλία με θέμα: «Από την Εποχή του Μπαρόκ έως και σήμερα», με έργα του J.S. Bach, της Ευανθίας Ρεμπούτσικα, του Ν. Χατζιδάκη και άλλων συνθετών, τη Δευτέρα 22 Απριλίου 2024 και ώρα 7:00 μ.μ στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του ΕΠΑΛ Αμυνταίου.

Το ορχηστρικό σύνολο θα σας ταξιδέψει στον χρόνο παρουσιάζοντας έργα μεγάλων συνθετών της ιστορίας της μουσικής, με μουσικές συνθέσεις και ερμηνείες ποιημάτων από τα παιδιά μας με αναφορές από την εποχή Μπαρόκ έως και σήμερα.

Η Υπεύθυνη του Μουσικού Συνόλου κα Εύη Καλαμπάκα και οι συμμετέχοντες μαθητές από τις τάξεις Βιολιού, Κλαρίνου, Φλάουτου, Κιθάρας, Πιάνου και Φωνητικής σας υπόσχονται μια μουσική βραδιά που θα σας μείνει αξέχαστη!

Μαρία Ευθυμία Δούπα

Share and Enjoy !