Κλειστά θα παραμείνουν τα σχολεία των Δήμων Πρεσπών και Φλώρινας την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου 2024 Λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών και των χαμηλών θερμοκρασιών

άκουσε το άρθρο

Α. Με απόφαση του Δημάρχου Πρεσπών Γεώργιου Στεργίου, την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου 2024, δε θα λειτουργήσουν τα σχολεία στον Δήμο Πρεσπών, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών που επικρατούν στην περιοχή.

Ο παιδικός σταθμός και τα ΚΔΑΠ θα λειτουργήσουν κανονικά.

ΑΔΑ: ΡΑΚΠΩΞ8-Α8Ψ – 19/2024 Απόφαση Δημάρχου: Διακοπή της λειτουργίας των σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Πρεσπών

Β. Με απόφαση του Δημάρχου Φλώρινας κ. Βασίλη Γιαννάκη, την Τετάρτη 24 Ιανουαρίου 2024, τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Φλώρινας θα παραμείνουν κλειστά, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών (χαμηλές θερμοκρασίες) που επικρατούν στην περιοχή.

Επίσης, κλειστά θα παραμείνουν τα ΚΔΑΠ και το ΚΔΑΠ ΜΕΑ του Δήμου Φλώρινας.

Οι παιδικοί σταθμοί θα λειτουργήσουν κανονικά.

ΑΔΑ: ΨΟ8ΣΩΗΙ-ΕΡΘ – ΑΔΦ 156/2024 Διακοπή λειτουργίας σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Share and Enjoy !