Συγχαρητήριο μήνυμα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας για την εισαγωγή των μαθητών στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση 2023

άκουσε το άρθρο

Με αφορμή την ανακοίνωση των βάσεων εισαγωγής στα πανεπιστήμια, ευχόμαστε από καρδιάς θερμά συγχαρητήρια σε όλες τις μαθήτριες και τους μαθητές που κατάφεραν να εισαχθούν στην Ανώτατη εκπαίδευση και να εκπληρώσουν έτσι τους στόχους και τα όνειρά τους. Η επιτυχία αυτή συνιστά επιβράβευση της πολυετούς προσπάθειας για την κατάκτηση της γνώσης και ανοίγει δρόμους για προσωπική ανάπτυξη και επαγγελματική εξέλιξη.

Συγχαρητήρια όμως αξίζουν και σε όσους/όσες δεν πέτυχαν την είσοδό τους στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση αλλά προσπάθησαν, αγωνίστηκαν και συμμετείχαν. Καμία προσπάθεια δεν πάει χαμένη, θα υπάρξουν πολλές ευκαιρίες στη ζωή που με επιμονή και αισιοδοξία θα πρέπει να εκμεταλλευτείτε.

Τέλος, θερμά συγχαρητήρια σε γονείς και εκπαιδευτικούς για την πολύτιμη συνδρομή και αρωγή στην επιτυχία.

Καλές σπουδές! Συγχαρητήρια σε όλους και όλες!

Ο Αναπληρωτής Διευθυντής
της ΔΔΕ Φλώρινας