Καταχωρίστηκαν στο ΟΠΣΥΔ οι προϋπηρεσίες 2017-2018 των ωρομισθίων των ΣΔΕ Ενόψει της κατάρτισης των πινάκων για το επόμενο σχολικό έτος

άκουσε το άρθρο

Το Υπουργείο Παιδείας απέστειλε προς τις οικείες Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης πίνακες με τις προϋπηρεσίες του τρέχοντος σχολικού έτους 2017-2018 (μέχρι και του Απριλίου), των ωρομισθίων εκπαιδευτικών που απασχολούνται στα ΣΔΕ της χώρας.

Η προθεσμία για την καταχώριση των ανωτέρω προϋπηρεσιών στο ΟΠΣΥΔ, καθορίστηκε έως την Παρασκευή 1-6-2018, προκειμένου να συμπεριληφθεί αυτή η προϋπηρεσία στους υπό κατάρτιση πίνακες αναπληρωτών για το 2018-2019.

Η ΔΔΕ Φλώρινας καταχώρισε τις προϋπηρεσίες των ωρομισθίων του ΣΔΕ Φλώρινας καθώς και του παραρτήματος αυτού στο Αμύνταιο.

Οι ενδιαφερόμενοι εκπαιδευτικοί μπορούν να τις ελέγξουν ως προς τη ορθότητά τους, αφού συνδεθούν στο ΟΠΣΥΔ με τους προσωπικούς τους κωδικούς.

Share and Enjoy !