Επαναπροκήρυξη – πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση κενής θέσης Διευθυντή/ντριας σχολικής μονάδας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας βάσει του Ν. 4823/2021 Υποβολή αιτήσεων και δικαιολογητικών από Τετάρτη 16 Αυγούστου 2023 έως και Παρασκευή 25 Αυγούστου 2023 και ώρα 23:59΄

ΔΔΕ Φλώρινας, Αρ. Πρωτ. : 3846/16-08-2023 (ΑΔΑ: 6ΗΡΥ46ΝΚΠΔ-ΩΧΥ)

Επαναπροκήρυξη – πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση κενής θέσης Διευθυντή/ντριας σχολικής μονάδας της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας βάσει του Ν. 4823/2021.

Ο αναπληρωτής Διευθυντής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας έχοντας υπόψη:

[…]

Ε π α ν α π ρ ο κ η ρ ύ σ σ ο υ μ ε

Την πλήρωση, με επιλογή, της παρακάτω μιας θέσης Διευθυντή/ντριας Σχολικής Μονάδας της περιοχής ευθύνης της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας και καλούμε τους ενδιαφερόμενους/ες εκπαιδευτικούς και μέλη Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού της δημόσιας εκπαίδευσης που έχουν τα νόμιμα προσόντα και προϋποθέσεις και επιθυμούν να συμμετάσχουν στη διαδικασία επιλογής, να υποβάλουν αίτηση που συνοδεύεται από τα αναγκαία δικαιολογητικά.

α/α Σχολική Μονάδα Κωδ. ΥΠΑΙΘ
1. Ενιαίο Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο – Λύκειο (ΕΝΕΕΓΥ-Λ) Φλώρινας 4711201

Η επιλογή και τοποθέτηση του Διευθυντή/ντριας του ανωτέρω σχολείου γίνεται για το υπόλοιπο της θητείας, η οποία ξεκινά με την τοποθέτησή του/της και λήγει την 31η Ιουλίου 2027, με την επιφύλαξη της παρ. 1 του άρθρου 44 του Ν. 4823/2021. Όποιος/α τοποθετηθεί στη θέση του Διευθυντή/ντριας του ανωτέρω σχολείου εξακολουθεί να ασκεί τα καθήκοντά του/της και μετά από τη λήξη της θητείας του/της, μέχρι την ανάληψη υπηρεσίας των νέων στελεχών.

Οι ενδιαφερόμενοι/ες εκπαιδευτικοί και μέλη ΕΕΠ υποβάλλουν τις αιτήσεις υποψηφιότητας σύμφωνα με την παρούσα, είτε ιδιοχείρως με κατάθεση στο πρωτόκολλο της ΔΔΕ Φλώρινας είτε ηλεκτρονικά στη διεύθυνση mail@dide.flo.sch.gr συνοδευόμενη από όλα τα προβλεπόμενα δικαιολογητικά, από Τετάρτη 16 Αυγούστου 2023 έως και Παρασκευή 25 Αυγούστου 2023 και ώρα 23:59΄.

Διαβάστε αναλυτικά στο σώμα της με Αρ. Πρωτ. : 3846/16-08-2023 (ΑΔΑ: 6ΗΡΥ46ΝΚΠΔ-ΩΧΥ) επαναπροκήρυξης – πρόσκλησης για:

1. Τις προϋποθέσεις συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής.
  2. Τα κωλύματα υποψηφιότητας.
  3. Το χρόνο και τη διαδικασία υποβολής αιτήσεων.

Συνημμένα:

1. Αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για την πλήρωση της κενής θέσης