Θέματα και απαντήσεις – 74ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στα Μαθηματικά «Ο ΘΑΛΗΣ»

άκουσε το άρθρο

Με το 134980/Γ2/23-9-2013 έγγραφό του το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων ανακοινώνει τον 74o Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό «Ο ΘΑΛΗΣ», στα Μαθηματικά, που θα διεξαχθεί το Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2013 και ώρα 9.00 π.μ.

Ο διαγωνισμός απευθύνεται στους μαθητές των Β’ και Γ’ τάξεων των Γυμνασίων, όλων των τάξεων των Γενικών Λυκείων και των Επαγγελματικών Λυκείων.
Οι δηλώσεις συμμετοχής των ενδιαφερομένων μαθητών θα υποβληθούν στο σχολείο που φοιτούν, μέχρι και την 11η Οκτωβρίου 2013.

Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε το σχετικό έγγραφο ή μεταβείτε στον ιστότοπο της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας.

ΝΕΟΤΕΡΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ (17-10-2013)

Για το νομό Φλώρινας ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί στο 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας.

Ταυτόχρονα και στον ίδιο χώρο θα διεξαχθεί ο αντίστοιχος διαγωνισμός στα Μαθηματικά για την Α΄ Γυμνασίου “Η ΥΠΑΤΙΑ”.

Ενημέρωση 19-10-2013

Θέματα και απαντήσεις του διαγωνισμού “Ο ΘΑΛΗΣ” 2013 (αφορούν Β και Γ Γυμνασίου και όλες τις τάξεις του Λυκείου)

Θέματα και απαντήσεις του διαγωνισμού “Η ΥΠΑΤΙΑ” 2013 (αφορούν Α Γυμνασίου)

Share and Enjoy !