Πρόσκληση εκπαιδευτικών των ειδικοτήτων Κοινωνιολογίας (ΠΕ10) σε επιμορφωτική συνάντηση

Κυρίες και κύριοι,
Προσκαλείστε όπως συμμετέχετε στην επιμορφωτική συνάντηση που πρόκειται να πραγματοποιηθεί στη Κοζάνη στο 8ο Γυμνάσιο στις 21 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 12:30-14:00.
Υπενθυμίζεται ότι η μετακίνηση των εκπαιδευτικών θα πραγματοποιηθεί χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο και ότι η συμμετοχή στην επιμορφωτική συνάντηση παρά το γεγονός ότι δεν έχει υποχρεωτικό χαρακτήρα, καλόν είναι να υλοποιηθεί λόγω των επικείμενων επιστημονικών και διδακτικών ιδιαιτεροτήτων που προκύπτουν από το νέο γνωστικό αντικείμενο της Πολιτικής Παιδείας.
Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές όπως τροποποιήσουν το πρόγραμμα κατά τρόπο ώστε αφενός μεν να μην διαταράσσεται η λειτουργία των σχολικών μονάδων, και αφετέρου, να διευκολυνθούν οι εκπαιδευτικοί όπως συμμετέχουν στις επιμορφωτικές συναντήσεις.
Ο Σχολικός Σύμβουλος

Χρήστος Ρουμπίδης