Πρόγραμμα «Σχολεία ψηφιακά, διαπολιτισμικά, προσανατολισμένα σε project στη Νοτιοανατολική Ευρώπη» Πρόγραμμα του Goethe-Institut

Έγγραφο 86901/Δ2/2-6-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Το Goethe-Institut διοργανώνει το πρόγραμμα «Σχολεία ψηφιακά, διαπολιτισμικά, προσανατολισμένα σε project στη Νοτιοανατολική Ευρώπη» με στόχο την προώθηση της εκμάθησης και της διδασκαλίας που υποστηρίζονται από τα ψηφιακά μέσα και απευθύνεται σε σχολεία της Νοτιοανατολικής Ευρώπης κατά τη χρονική περίοδο 2015-2017.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, στις οποίες διδάσκονται τα γερμανικά ως ξένη γλώσσα.

Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα, τις προϋποθέσεις συμμετοχής καθώς και για δηλώσεις συμμετοχής στην ιστοσελίδα www.goethe.de/griechenland.

Share and Enjoy !