Σχέδιο Δράσης Διαχείρισης Περιστατικών Covid-19 βασισμένο στις οδηγίες του ΕΟΔΥ Από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας

άκουσε το άρθρο

Με βάση τις οδηγίες του ΕΟΔΥ σχετικά με τη διαχείριση ύποπτων και επιβεβαιωμένων περιστατικών λοίμωξης Covid-19 σε σχολικές μονάδες, η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας διαμόρφωσε το συνημμένο διάγραμμα ροής με τίτλο «Σχέδιο Δράσης Διαχείρισης Περιστατικών Covid-19».

Το έντυπο περιέχει διαγραμματικά τον τρόπο με τον οποίο πρέπει να δράσουμε στην περίπτωση πιθανών ή επιβεβαιωμένων κρουσμάτων Covid-19 στη σχολική κοινότητα ή στενών επαφών με επιβεβαιωμένα κρούσματα Covid-19.

Η διαγραμματική απεικόνιση των οδηγιών του ΕΟΔΥ ελπίζουμε πως θα αποτελέσει βοηθητικό εργαλείο τόσο για τους υπεύθυνους Covid-19 στις σχολικές μονάδες όσο και για τους εκπαιδευτικούς, τους μαθητές, και τους γονείς τους.

Από τη Γραμματεία του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας

Το διάγραμμα που απεικονίζει το σχέδιο δράσης

Share and Enjoy !