Πρόγραμμα επιμορφωτικών επισκέψεων και αθλητικών δραστηριοτήτων στο χώρο του Ολυμπιακού Αθλητικού Κέντρου Αθηνών (Ο.Α.Κ.Α.) «Σπύρος Λούης»

Έγγραφο 181221/Γ2/27-11-2013 της Διελυθυνσης Σπουδών του Υπουργείου Παιδείας

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων σε συνεργασία με το Ολυμπιακό Αθλητικό Κέντρο Αθηνών «ΣΠΥΡΟΣ ΛΟΥΗΣ», κατά το σχολικό έτος 2013-2014, υλοποιεί στο Ο.Α.Κ.Α. πρόγραμμα επιμορφωτικών επισκέψεων και αθλητικών δραστηριοτήτων για παιδιά και μαθητές όλων των βαθμίδων εκπαίδευσης.
Σκοπός του προγράμματος είναι να προσφέρει εκπαιδευτικό και πληροφοριακό υλικό στους μαθητές για το χώρο που διεξήχθησαν οι Ολυμπιακοί Αγώνες του 2004, για τις αθλητικές εγκαταστάσεις του ολυμπιακού συγκροτήματος, που είναι ένα από τα μεγαλύτερα διεθνώς, καθώς και για την υψηλή αρχιτεκτονική του χώρου.

Διαβάστε το σχετικό έγγραφο

Share and Enjoy !