Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός για συμμετοχή στην 15η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών – EUSO 2017

Έγγραφο 15116/Δ2/23-9-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Η Πανελλήνια Ένωση Υπευθύνων Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών «ΠΑΝΕΚΦΕ» προκηρύσσει Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για την επιλογή δύο τριμελών ομάδων μαθητών Λυκείου που θα συμμετάσχουν στην 15η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών – EUSO 2017.

Η 15η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών – EUSO 2017 θα πραγματοποιηθεί στην Κοπεγχάγη της Δανίας από 7 έως 14 Μαΐου 2017.

Στο διαγωνισμό μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές Λυκείου που γεννήθηκαν μετά την 01-01-2000. Η συμμετοχή των μαθητών στο διαγωνισμό και στην Ολυμπιάδα θα πραγματοποιηθεί χωρίς δαπάνη για το δημόσιο.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το διαγωνισμό (ύλη, φάσεις διεξαγωγής, κ.ά.) οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται την ιστοσελίδα www.panekfe.gr/euso/docs .

Share and Enjoy !