Προκήρυξη πλήρωσης κενών θέσεων εκπαιδευτικών στα Πρότυπα Σχολεία και τα Πειραματικά Σχολεία κατά το σχολικό έτος 2021-2022 Υποβολή αιτήσεων από τη Τρίτη 13-07-2021 έως την Κυριακή 25-07-2021

Προκήρυξη 54/ΔΕΠΠΣ/13-7-2021 (ΑΔΑ: Ψ2ΥΥ46ΜΤΛΗ-ΑΦ3) του Υπουργείου Παιδείας

Η Διοικούσα Επιτροπή των Πρότυπων και Πειραματικών Σχολείων καλεί

Α) τους εκπαιδευτικούς της δημόσιας πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι έχουν τουλάχιστον πενταετή διδακτική υπηρεσία σε σχολική μονάδα και επιθυμούν να τοποθετηθούν σε θέσεις εκπαιδευτικών των Π.Σ. και ΠΕΙ.Σ.:

α) της οικείας βαθμίδας αα) της Π.Δ.Ε. στην οποία οι ίδιοι υπάγονται ή αβ) σε ΠΔΕ της επιλογής τους, εφόσον δεν λειτουργούν Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ. της οικείας βαθμίδας στην ΠΔΕ στην οποία υπάγονται και

β) διαφορετικής βαθμίδας, στην περίπτωση που η προκηρυσσόμενη θέση είναι κοινής ειδικότητας, βα) στην ΠΔΕ στην οποία υπάγονται ή ββ) σε ΠΔΕ της επιλογής τους, εφόσον στην ΠΔΕ στην οποία υπάγονται δεν λειτουργεί Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ. της βαθμίδας υποψηφιότητάς τους, να υποβάλουν ηλεκτρονική αίτηση για την πλήρωση κενής θέσης εκπαιδευτικού σε Π.Σ. ή ΠΕΙ.Σ., συνοδευόμενη από τα αναγκαία δικαιολογητικά από τη Τρίτη 13/07/2021 έως την Κυριακή 25/7/2021 έως τις 00:00.

Διαβάστε ολόκληρη την προκήρυξη