Έγγραφο Φ16/154704/Δ2/2-10-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Καθώς η κατασκευή του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος (ΚΠΙΣΝ), που ξεκίνησε το 2012, συνεχίζεται με εντατικούς ρυθμούς και βαδίζει προς την ολοκλήρωσή της εντός του 2016, το Κέντρο Επισκεπτών (ΚΕ) του Εργοταξίου του Κέντρου Πολιτισμού Ίδρυμα Σταύρος Νιάρχος θα παρέχει και φέτος δωρεάν τη δυνατότητα στα σχολεία της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης να το επισκεφτούν και να παρακολουθήσουν ένα από τα εκπαιδευτικά του προγράμματα.

Το πρόγραμμα της επίσκεψης καλύπτει όλες τις τάξεις των Γυμνασίων και των Λυκείων της χώρας.

Οι μέρες και οι ώρες των επισκέψεων ανά τάξεις των 25 παιδιών διαμορφώνονται ως εξής:
Τρίτη έως Παρασκευή, πρώτη ομάδα 10.00 – 11.30 π.μ. και δεύτερη ομάδα 12.00 – 13.30 π.μ. για τα Γυμνάσια. Η επίσκεψη των Λυκειακών τάξεων διαρκεί 1 ώρα.

Για τον προγραμματισμό της επίσκεψής τους στο χώρο του Κέντρου Επισκεπτών, τα ενδιαφερόμενα σχολεία μπορούν να επικοινωνούν στο τηλέφωνο: 210-8778383 και στο email: visitorscenter@snfcc.org .

Διαβάστε περισσότερες λεπτομέρειες

Share and Enjoy !