9οι Πανελλήνιοι Αγώνες Κατασκευών και Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών Εφευρίσκοντας το μέλλον στην εκπαίδευση των Φυσικών Επιστημών

Έγγραφο 192231/Δ2/26-11-2015 του Υπουργείου Παιδείας

Οι 9οι Πανελλήνιοι Αγώνες Κατασκευών και Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών με θέμα: «Εφευρίσκοντας το μέλλον στην εκπαίδευση των Φυσικών Επιστημών», που διοργανώνονται από την Ελληνική Συντονιστική Επιτροπή του Ευρωπαϊκού προγράμματος «Οι Φυσικές Επιστήμες στο Προσκήνιο-Ευρώπη» και το Εργαστηριακό Κέντρο Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Αιγάλεω, θα πραγματοποιηθούν την Παρασκευή 11 και το Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016 στο Ε.Κ.Φ.Ε. Αιγάλεω (Σχολικό συγκρότημα 6ου ΓΕ.Λ. Αιγάλεω, Μίνωος και Προόδου 1, Αιγάλεω).

Στην εκδήλωση μπορούν να συμμετάσχουν εκπαιδευτικοί και μαθητές σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.