12η Μαθητιάδα 2016 στις Σέρρες Δηλώσεις συμμετοχής των Γυμνασίων μέχρι 15-2-2016

Έγγραφο 15466/Δ2/1-2-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Στην Πρώτη Σερρών, αλλά και στην ευρύτερη περιοχή του νομού Σερρών, θα διεξαχθεί η «ΙΒ΄ Μαθητιάδα», από 15 έως και 19 Απριλίου 2016, υπό την αιγίδα του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων.

Η εκδήλωση αποτελεί προσομοίωση των Ολυμπιακών Αγώνων και περιλαμβάνει τη διεξαγωγή όλων των Ολυμπιακών αθλημάτων, με συμμετοχή μαθητών Γυμνασίου από όλη την Ελλάδα, καθώς και από σχολεία της ομογένειας

Συνημμένα σας αποστέλλουμε ενημερωτικό υλικό, σχετικό με την «ΙΒ΄ Μαθητιάδα», τους γενικούς όρους συμμετοχής καθώς και ειδικό έντυπο για δήλωση συμμετοχής των Γυμνασίων στην εκδήλωση. Καταληκτική ημερομηνία για την υποβολή των δηλώσεων συμμετοχής είναι η 15η Φεβρουαρίου 2016.

Η προκήρυξη και το έντυπο της αίτησης