Χριστουγεννιάτικο πρόγραμμα «ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ»

Έγγραφο 185802/Δ2/18-11-2014 του Υπουργείου Παιδείας

Ο Μη Κερδοσκοπικός Οργανισμός «Κάνε – Μία – Ευχή Ελλάδος», ο οποίος αποτελεί παράρτημα του διεθνούς φιλανθρωπικού οργανισμού “Make-A-Wish International”, εκπληρώνει επιθυμίες παιδιών, 3-18 ετών με σοβαρές ασθένειες.

Κατά την περίοδο των Χριστουγέννων υλοποιεί το πρόγραμμα «ΑΣΤΕΡΙ ΤΗΣ ΕΥΧΗΣ», στο οποίο μπορούν να συμμετάσχουν προαιρετικά μαθητές των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Το μήνυμα του προγράμματος είναι «τα υγιή παιδιά για τα άρρωστα παιδιά» και σκοπός του είναι η ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών, καθώς και η εξασφάλιση πόρων για τον οργανισμό.

Οι μαθητές/τριες μπορούν εφόσον το επιθυμούν να προμηθευτούν το δικό τους αστέρι με το ποσό των 2 € συνεισφέροντας στο φιλανθρωπικό έργο του οργανισμού.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στην ηλεκτρονική διεύθυνση: www.makeawish.gr και στα τηλ. 210-9637660-7 (ώρες επικοινωνίας: 09.00 – 17.00.)

Share and Enjoy !