Υποβολή ενστάσεων κατά των πινάκων αναπληρωτών-ωρομισθίων σχολ. έτους 2013-2014 Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

άκουσε το άρθρο

Σύμφωνα με την 120845/Δ2/2-9-2013 (ΑΔΑ : ΒΛ9Β9-ΖΨ0) εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας :

Μετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας υποβολής των αιτήσεων για ένταξη στους πίνακες αναπληρωτών, του ελέγχου των δικαιολογητικών και της καταχώρισης προϋπηρεσίας προσφερθείσας μέχρι και τις 30-06-2010, καταρτίστηκαν προσωρινοί πίνακες αναπληρωτών και ωρομισθίων σχολικού έτους 2013-2014 των κλάδων της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης, οι οποίοι και αναρτήθηκαν στην ηλεκτρονική διεύθυνση του Ολοκληρωμένου Πληροφοριακού Συστήματος Διαχείρισης Προσωπικού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης (Ο.Π.ΣΥ.Δ.) του Υ.ΠΑΙ.Θ.

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί που υπέβαλαν αίτηση σύμφωνα με τις σχετικές εγκυκλίους να ελέγξουν ενδελεχώς τους αναρτημένους πίνακες του κλάδου τους. Σε περίπτωση δε που διαπιστώσουν τυχόν λάθη ή παραλείψεις επί των αναρτημένων στοιχείων οφείλουν να υποβάλουν ένσταση κατά των πινάκων αυτών, αποκλειστικά από 3-9-2013 μέχρι και 4-9-2013, σε οποιαδήποτε Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας ή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, αντίστοιχα.

Διαβάστε αναλυτικά την εγκύκλιο

Share and Enjoy !