Workshop Εκπαιδευτικής Ρομποτικής στη Φλώρινα Σάββατο 14/12/2019 και ώρα 10:30 - 14:00 στο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Φλώρινας

άκουσε το άρθρο

Tο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Φλώρινας, το 1ο Εργαστηριακό Κέντρο Κοζάνης και ο WRO Hellas Δυτικής Μακεδονίαςσας προσκαλούν στο Workshop Εκπαιδευτικής Ρομποτικής που θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 14/12/2019 και ώρα 10:30 – 14:00 στο Πειραματικό Δημοτικό Σχολείο Φλώρινας με θεματικές ενότητες:

1. Εκπαιδευτική Ρομποτική με LegoWedo 2 για το Δημοτικό Σχολείο.
  2. Arduino – TinkerCAD – 3D εκτύπωση για Δημοτικό, Γυμνάσιο και Λύκειο.
  3. Πρακτικά θέματα οργάνωσης εργαστηρίου και υλικών.

Προσκαλούνται οι Εκπαιδευτικοί της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το Workshop να δηλώσουν συμμετοχή στη διεύθυνση: https://forms.gle/BuZbLTwigjifUhMb7

Λόγω του περιορισμένου αριθμού ατόμων που μπορούν να παρακολουθήσουν το Workshop θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας.

___________________________________________________________

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στα τηλέφωνα:

6930901610 – Γιάννης Αρβανιτάκης

6977718143 – Μελίνα Ατματζίδου