Βράβευση του ΕΝΕΕΓΥ-Λ Φλώρινας στον 13o Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους

άκουσε το άρθρο

Το ΕΝΕΕΓΥ-Λ Φλώρινας συμμετείχε επιτυχώς στον 13o Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό Ταινιών Μικρού Μήκους και απέσπασε Βραβείο στην κατηγορία «μυθοπλασία» με τίτλο ταινίας: Για μία κορδέλα κόκκινη…

Συμμετείχαν μαθητές της Ελλάδας, της Κύπρου και της Ομογένειας, όλων των δημόσιων και ιδιωτικών σχολείων. Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, το Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους της Δράμας, η Γενική Γραμματεία Επικοινωνίας και Ενημέρωσης (Προεδρία της Κυβέρνησης), το Τμήμα Εκπαιδευτικής Ραδιοτηλεόρασης και Ψηφιακών Μέσων του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων της Ελλάδας, το ΕΚΟΜΕ (Εθνικό Κέντρο Οπτικοακουστικών Μέσων και Επικοινωνίας) και η Πρεσβεία της Κυπριακής Δημοκρατίας στην Ελλάδα Μορφωτικό Γραφείο —Σπίτι της Κύπρου και υλοποιήθηκε με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων της Ελλάδας, του Υπουργείου Παιδείας, Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νεολαίας της Κύπρου και υπό την Αιγίδα της Γενικής Γραμματείας Απόδημου Ελληνισμού και Δημόσιας Διπλωματίας.

Μαθητές:
ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΚΩΣΤΑΚΑΚΗ, ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ ΚΩΤΟΠΟΥΛΟΥ, ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ, ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΣΙΩΜΟΥ, ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΣΦΕΤΚΟΣ, ΙΩΑΝΝΑ ΦΩΣΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ.

Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί:
ΕΙΡΗΝΗ ΚΟΥΡΕΜΕΝΟΥ, ΤΑΣΣΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ, ΒΟΓΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ.

Share and Enjoy !