Το Πείραμα του Ερατοσθένη Εκπαιδευτική δράση των ΕΚΦΕ Σερρών, Κατερίνης, Σπάρτης, 1ο Ηρακλείου και Μυτιλήνης

Έγγραφο 36857/Δ2/2-3-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Τα Εργαστηριακά Κέντρα Φυσικών Επιστημών (ΕΚΦΕ) Σερρών, Κατερίνης, Σπάρτης, 1ο Ηρακλείου και Μυτιλήνης, με την υποστήριξη της Πανελλήνιας Ένωσης Υπεύθυνων ΕΚΦΕ (ΠΑΝΕΚΦΕ), διοργανώνουν τη Δευτέρα 21 Μαρτίου 2016 δράση με τίτλο «Το Πείραμα του Ερατοσθένη».

Στη δράση μπορούν να συμμετάσχουν ομάδες μαθητών, με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών τους από τις σχολικές μονάδες Δ/θμιας Εκπ/σης. Οι παρατηρήσεις και οι μετρήσεις της κάθε ομάδας θα πραγματοποιηθούν στην αυλή του σχολείου τους, σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουν αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του ΕΚΦΕ Σερρών.

Για δηλώσεις συμμετοχής οι ενδιαφερόμενες σχολικές μονάδες μπορούν, μέχρι και την ημέρα της δράσης, να συμπληρώσουν τη φόρμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση ……

Share and Enjoy !