Το «Χαμόγελο του Παιδιού» στηρίζει τη σχολική κοινότητα με αφορμή τον πρόσφατο σεισμό Παρέχοντας συμβουλευτική - ψυχολογική στήριξη και υποστηρίζοντας παρεμβάσεις στη θεματική των φυσικών καταστροφών

άκουσε το άρθρο

Με αφορμή τον πρόσφατο σεισμό στην Δυτική Μακεδονία, θα θέλαμε, ως «Χαμόγελο του Παιδιού» να δηλώσουμε την αμέριστη στήριξη και τη διαθεσιμότητά μας στην σχολική κοινότητα εν είδει ψυχολογικής υποστήριξης, κατευθυντήριων γραμμών σε γονείς και εκπαιδευτικούς, αλλά και υποστήριξη σε μαθητές με τη μορφή παρεμβάσεων (με θεματική τις φυσικές καταστροφές) σε σχολεία. Ακόμη, ενημερώνουμε για την 24ωρη λειτουργία της γραμμής 1056, όπου μπορείτε όλοι να απευθυνθείτε για συμβουλευτική – ψυχολογική υποστήριξη. Είμαστε στη διάθεσή σας για ό,τι χρειαστείτε. Παρακαλώ όπως προωθήσετε το παρόν μήνυμα σε όλα τα σχολεία.

Με εκτίμηση,
Σωζόπουλος Χρήστος