Σχετικά με τη λειτουργία των σχολικών μονάδων και λοιπών εκπαιδευτικών δομών ανά Δημοτική ή Περιφερειακή Ενότητα από 8-2-2021

Από τη Δευτέρα 8-2-2021, η λειτουργία των σχολικών μονάδων και λοιπών εκπαιδευτικών δομών, διαμορφώνεται ως εξής:

Α. Εξ αποστάσεως εκπαίδευση για τις σχολικές μονάδες όλων των βαθμίδων:

• Δημοτική Ενότητα Πατρέων
  • Δημοτική Ενότητα Χαλκιδέων
  • Δημοτική Ενότητα Αγίου Νικολάου της ΠΕ Λασιθίου

Β. Δια ζώσης εκπαίδευση σε Νηπιαγωγεία και Δημοτικά. Εξ αποστάσεως εκπαίδευση σε Γυμνάσια και Λύκεια:

• Δημοτική Ενότητα Θήρας
  • Δημοτική Ενότητα Μυκόνου

Γ. Δια ζώσης εκπαίδευση για Νηπιαγωγεία, Δημοτικά και Γυμνάσια. Εξ αποστάσεως εκπαίδευση για Λύκεια (και Γυμνάσια με Λυκειακές Τάξεις):

• Περιφέρεια Αττικής
  • ΠΕ Θεσσαλονίκης
  • ΠΕ Χαλκιδικής
  • ΠΕ Λέσβου
  • Δήμος Ανδραβίδας – Κυλλήνης της ΠΕ Ηλείας
  • Δήμος Ζακύνθου
  • Δήμος Τεμπών της ΠΕ Λάρισας
  • Δήμος Πύδνας – Κολινδρού της ΠΕ Πιερίας
  • Δήμος Ρεθύμνης της ΠΕ Κρήτης
  • Δήμος Διρφύων – Μεσσαπίων της ΠΕ Ευβοίας
  • Δήμος Τανάγρας
  • Δήμος Εορδαίας της ΠΕ Κοζάνης
  • Δήμος Θηβαίων
  • Δήμος Σπάρτης

Δ. Δια ζώσης θα συνεχίσουν να λειτουργούν όλες οι σχολικές μονάδες ειδικής αγωγής και εκπαίδευσης, όλων των βαθμίδων.

Ε. Παραμένουν σε εξ αποστάσεως λειτουργία:

Όλες οι άλλες εκπαιδευτικές δομές (όπως Πανεπιστήμια, Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας, Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης, Φροντιστήρια, Κέντρα Ξένων Γλωσσών, Κέντρα Δια Βίου Μάθησης).

Πηγή : ΥΠΑΙΘ

•
Ενημέρωση 15/4/2021 - Η ημερομηνία γέννησης του τελευταίου ειδοποιηθέντα προς εμβολιασμό είναι 26/12/1966(Περισσότερες πληροφορίες)
+ +