Πρόσκληση Παιδαγωγικής συνάντησης καθηγητών ΠΕ08 (Καλλιτεχνικών Μαθημάτων)

άκουσε το άρθρο

Η Σχολική Σύμβουλος Καλλιτεχνικών Μαθημάτων κα Ελένη Κάρτσακα διοργανώνει παιδαγωγικές συναντήσεις για τους εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ08 σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

1. Για τους εκπαιδευτικούς οι οποίοι υπηρετούν σε σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στο 2ο Γυμνάσιο Φλώρινας την Τετάρτη 20 Νοεμβρίου 2013 και ώρα 12:00 – 14:00. Θέματα εισήγησης: «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών Δημοτικών Σχολείων με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα – Νέα Ωρολόγια Προγράμματα στο Γυμνάσιο και το Λύκειο».
2. Για τους εκπαιδευτικούς οι οποίοι υπηρετούν σε σχολικές μονάδες της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της Περιφερειακής Ενότητας Καστοριάς η συνάντηση θα πραγματοποιηθεί στο 4ο Γυμνάσιο Καστοριάς την Πέμπτη 21 Νοεμβρίου και ώρα 12:00- 14:00. Θέμα εισήγησης: «Επιμόρφωση εκπαιδευτικών Δημοτικών Σχολείων με Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα – Νέα Ωρολόγια Προγράμματα στο Γυμνάσιο και το Λύκειο».

Share and Enjoy !