Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής 2018 για μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων Θα διεξαχθεί το Σάββατο 10 Μαρτίου 2018

Έγγραφο 28224/Δ2/20-2-2018 του Υπουργείου Παιδείας

Το Τμήμα Φυσικής του Πανεπιστημίου Αθηνών, η Ελληνική Εταιρεία Φυσικής για την Επιστήμη και την Εκπαίδευση και η Ένωση Ελλήνων Φυσικών διοργανώνουν:

• τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Γυμνασίου “Αριστοτέλης” 2018 για τους μαθητές των Α’, Β’, Γ’ τάξεων των Γυμνασίων της χώρας
  • τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Λυκείου “Αριστοτέλης” 2018 για τους μαθητές της Α’, Β’, Γ’ (α’ φάση) τάξης των Λυκείων, Γενικών και Επαγγελματικών, της χώρας
  • τον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Φυσικής Λυκείου “Αριστοτέλης” 2018 (β΄ φάση) για τους μαθητές της Γ’ τάξης Λυκείου που θα πρωτεύσουν στην α’ φάση.

Ο Πανελλήνιος μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Λυκείου “Αριστοτέλης” 2018 και για τις τρεις τάξεις του Λυκείου (Γενικού και Επαγγελματικού), καθώς και ο Πανελλήνιος μαθητικός Διαγωνισμός Φυσικής Γυμνασίου “Αριστοτέλης” 2018 και για τις τρεις τάξεις του Γυμνασίου θα διενεργηθούν στις 10 Μαρτίου 2018, ημέρα Σάββατο και ώρα 9:30.

Οι ενδιαφερόμενοι μαθητές θα υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στο σχολείο τους, μέχρι την Παρασκευή 23 Φεβρουαρίου 2018. (Σύμφωνα με νεώτερη ενημέρωση «Παρατείνονται έως τις 5-3-2018 οι Δηλώσεις Συμμετοχής στους Πανελλήνιους Διαγωνισμούς Φυσικής 2018, λόγω της καθυστέρησης έκδοσης των σχετικών εγκυκλίων»)

Στον δικτυακό τόπο http://micro-kosmos.uoa.gr ανακοινώνονται και τα ονόματα των πρωτευσάντων μαθητών, μετά την ολοκλήρωση της αξιολόγησης των γραπτών τους.

Διαβάστε περισσότερα στο έγγραφο

Share and Enjoy !