Ο προγραμματισμός του ΥΠΠΕΘ για τους Πανελλήνιους Αγώνες Λυκείων Ελλάδας και Κύπρου Για το σχολικό έτος 2015-2016

Έγγραφο 8280/Δ5/20-1-2016 (ΑΔΑ:63ΓΣ4653ΠΣ-2ΦΡ) του Υπουργείου Παιδείας

1) Αναθέτουμε, μετά από σχετικό αίτημα, τη διοργάνωση της Τελικής Φάσης των Πανελλήνιων Αγώνων Λυκείων Δρόμου επί Ανωμάλου Εδάφους, Σχ. Έτους 2015 – 2016, που θα διεξαχθεί την Τρίτη 9 Φεβρουαρίου 2016 στην Ολυμπία, στην Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων (Ο.Ε.Σ.Α.) Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Ηλείας.

2) Αναθέτουμε, μετά από σχετικό αίτημα, τη διοργάνωση του Final-Four στο άθλημα της Χειροσφαίρισης στην Οργανωτική Επιτροπή Σχολικών Αγώνων (Ο.Ε.Σ.Α.) Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης που θα διεξαχθεί από τις 24 έως και 26 Φεβρουαρίου 2016.

3) Αναθέτουμε, μετά από σχετικό αίτημα, τη διοργάνωση του Final-Four στο άθλημα της Πετοσφαίρισης, στο Υπουργείο Παιδείας και Πολιτισμού της Κύπρου που θα διεξαχθεί από τις 12 έως και 15 Απριλίου 2016, στην πόλη της Λάρνακας. Οι δαπάνες διαμονής και διατροφής θα καλυφθούν από το διοργανωτή.

Η Κ.Ο.Ε.Σ.Α., σε ανοιχτή κλήρωση ενώπιον εκπροσώπων Ο.Ε.Σ.Α., πραγματοποίησε και επικύρωσε τα αποτελέσματα της κλήρωσης για τη Β΄ Φάση – Αγώνων Περιφερειών για όλα τα ομαδικά αθλήματα. Τα αποτελέσματα της κλήρωσης έχουν ως εξής :

Share and Enjoy !