Μήνυμα του Aναπληρωτή Διευθυντή Δ.Δ.Ε. Φλώρινας για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2022-2023

Αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες,
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
Αγαπητοί συνάδελφοι,

Με μεγάλη μας χαρά καλωσορίζουμε για μια ακόμη χρονιά τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς μας, παλιούς και νέους, στα σχολεία. Ελπίζουμε σε ένα δυναμικό ξεκίνημα με ενθουσιασμό και δημιουργική ενέργεια σε ένα σχολικό έτος με πολλές προκλήσεις.

Ευχόμαστε καλή πρόοδο στους μαθητές μας και καλωσορίζουμε εκείνους που για πρώτη φορά θα φοιτήσουν στα σχολεία μας.

Στηρίζουμε τους εκπαιδευτικούς μας και τους ευχόμαστε δύναμη και αντοχή προκειμένου να ανταπεξέλθουν στο σύνθετο και απαιτητικό έργο που επιτελούν.

Ευχόμαστε στους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών μας να συνεχίζουν να αποτελούν στήριγμα και πρότυπο ζωής για τα παιδιά τους και να χαίρονται και να καμαρώνουν με την πρόοδο τους.

Καλή σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο!

Τόνας Ζαχαρίας

Μετάβαση στο περιεχόμενο