Μεταθέσεις Εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε δομές της Ειδικής Αγωγής έτους 2015 Αφορά στις μεταθέσεις σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ

Απόφαση 96503/Ε2/17-6-2015 (ΑΔΑ:ΩΓΨΝ465ΦΘ3-ΦΑ3) του Υπουργείου Παιδείας

Μεταθέτουμε με αίτησή τους και χωρίς δαπάνη του Δημοσίου, με την επιφύλαξη των διατάξεων των άρθρων 14 και 15 του ν. 2685/1999, σε Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ) και σε Κέντρα Διαφοροδιάγνωσης, Διάγνωσης και Υποστήριξης Ειδικών Εκπαιδευτικών Αναγκών (ΚΕΔΔΥ) τους παρακάτω εκπαιδευτικούς λειτουργούς Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Οι εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης που μετατίθενται σε ΣΜΕΑΕ της περιοχής προτίμησής τους ή σε ΚΕΔΔΥ της προτίμησής τους με την απόφαση αυτή, οφείλουν να παρουσιαστούν και να αναλάβουν υπηρεσία στη Διεύθυνση Εκπαίδευσης της περιοχής μετάθεσης τους ή στο ΚΕΔΔΥ μετάθεσής τους, με τη λήξη του διδακτικού έτους.

Οι μετατιθέμενοι από τα ΚΕΔΔΥ σε σχολικές μονάδες ή από ΚΕΔΔΥ σε ΚΕΔΔΥ παραμένουν στη θέση τους μέχρι τη λήξη του σχολικού έτους (31-8-2015) και αναλαμβάνουν υπηρεσία στη νέα τους θέση με την έναρξη του νέου διδακτικού έτους.

Διαβάστε την ΥΑ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 23-6-2015

Ανακοινοποίηση στο ορθό (ΑΔΑ:Ω376465ΦΘ3-1ΨΓ)

Share and Enjoy !