Κριτήρια και διαδικασίες επιλογής των εκπαιδευτών ενηλίκων στα Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ) και στις Σχολές Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΣΕΚ) του ν. 4186/2013

Απόφαση 6617/27-6-2014 (ΑΔΑ:9Υ6Ω9-ΚΩ8) του Υπουργείου Παιδείας

Η αίτηση των υποψηφίων εκπαιδευτών ενηλίκων για την επιλογή τους στα δημόσια Ινστιτούτα Επαγγελματικής Κατάρτισης (Δ.ΙΕΚ) και στις δημόσιες Σχολές Επαγγελματικής Κατάρτισης (Δ.ΣΕΚ) επέχει θέση υπεύθυνης δήλωσης του νόμου και θα υποβληθεί στο ειδικό πληροφοριακό σύστημα που θα παρέχεται από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ. Οι υποψήφιοι θα καταταγούν σε αξιολογικό πίνακα κατάταξης ανά Διεύθυνση Διά Βίου Μάθησης σύμφωνα με την ειδικότητά τους και την κατηγορία εκπαίδευσης (ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ, Εμπειροτέχνες), τα κριτήρια και τη μοριοδότησή τους, σύμφωνα με τον πίνακα κριτηρίων και μοριοδότησης που ακολουθεί:

Διαβάστε την υπουργική απόφαση

Share and Enjoy !