Κλειστά θα παραμείνουν την Πέμπτη 10 Μαρτίου τα σχολεία των Δήμων Φλώρινας και Αμυνταίου Με αποφάσεις των Δημάρχων

άκουσε το άρθρο

Με απόφαση του Δημάρχου Φλώρινας κ. Βασίλη Γιαννάκη, την Πέμπτη 10 Μαρτίου 2022 τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Φλώρινας θα παραμείνουν κλειστά, εξαιτίας των δυσμενών καιρικών συνθηκών. Οι παιδικοί σταθμοί θα λειτουργήσουν κανονικά.

πηγή: FB Δήμος Φλώρινας

Κατόπιν απόφασης του Δημάρχου Αμυνταίου κ. Άνθιμου Μπιτάκη και δεδομένων των ιδιαίτερα χαμηλών θερμοκρασιών και των προβλέψεων της Εθνικής Μετεωρολογικής Υπηρεσίας περί ισχυρού παγετού, αναστέλλεται η λειτουργία των σχολείων της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Αμυνταίου αύριο Πέμπτη 10 Μαρτίου. Οι παιδικοί σταθμοί θα λειτουργήσουν κανονικά.

πηγή: FB Δήμος Αμυνταίου

Share and Enjoy !