Κλειστά θα παραμείνουν τα σχολεία των Δήμων Πρεσπών και Φλώρινας την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2024 Λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών και των χαμηλών θερμοκρασιών

άκουσε το άρθρο

Α. Με απόφαση του Δημάρχου Γιώργου Στεργίου, την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2024, δε θα λειτουργήσουν τα σχολεία στον Δήμο Πρεσπών, λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών.

Ο παιδικός σταθμός θα λειτουργήσει κανονικά.

ΑΔΑ: ΨΧ78ΩΞ8-2Ξ5 – 18/2024 Απόφαση Δημάρχου: Διακοπή της λειτουργίας των σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Δήμου Πρεσπών

Β. Με απόφαση του Δημάρχου Φλώρινας κ. Βασίλη Γιαννάκη, την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2024, τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Φλώρινας θα παραμείνουν κλειστά, λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών (χαμηλές θερμοκρασίες) που επικρατούν στην περιοχή.

Επίσης, κλειστά θα παραμείνουν τα ΚΔΑΠ και το ΚΔΑΠ ΜΕΑ του Δήμου Φλώρινας.

Οι παιδικοί σταθμοί θα λειτουργήσουν κανονικά.

ΑΔΑ: Ψ2ΕΨΩΗΙ-061 – ΑΔΦ 140/2024 Διακοπή λειτουργίας σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Share and Enjoy !