Κλειστά τα σχολεία όλων των Δήμων του νομού Φλώρινας λόγω δυσμενών καιρικών συνθήκων την Τετάρτη 9 Μαρτίου Με απόφαση των Δημάρχων

άκουσε το άρθρο

Με απόφαση του Δημάρχου Φλώρινας κ. Βασίλη Γιαννάκη, την Τετάρτη 9 Μαρτίου 2022 τα σχολεία πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Φλώρινας θα παραμείνουν κλειστά, εξαιτίας των δυσμενών καιρικών συνθηκών.

πηγή: FB Δήμος Φλώρινας

Κατόπιν νεότερης απόφασης του Δημάρχου Αμυνταίου κ. Άνθιμου Μπιτάκη και δεδομένων των ακραίων καιρικών συνθηκών και των ιδιαίτερα χαμηλών θερμοκρασιών που επικρατούν στην περιοχή μας αναστέλλεται η λειτουργία των σχολείων της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Αμυνταίου σήμερα Τετάρτη 9 Μαρτίου.
Οι παιδικοί σταθμοί θα λειτουργήσουν κανονικά.

πηγή: FB Δήμος Αμυνταίου

Επανεκτίμηση καιρικών συνθηκών, σήμερα Τετάρτη 9/3/2022, τα σχολεία στον Δήμο Πρεσπών όλων των βαθμίδων θα παραμείνουν κλειστά

πηγή: FB Δήμαρχος Πρεσπών

Share and Enjoy !