Καθήκοντα των επιστατών και του βοηθητικού προσωπικού καθαριότητας στη Δ.Ε. στο πλαίσιο των Πράξεων του ΥΠΑΙΘ «Προώθηση της απασχόλησης μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα»

Έγγραφο 2314/20-02-2014 (ΑΔΑ:ΒΙΕ79-Υ58) του Υπουργείου Παιδείας

Στο πλαίσιο υλοποίησης των Πράξεων του ΥΠΑΙΘ «Προώθηση της απασχόλησης μέσω προγραμμάτων κοινωφελούς χαρακτήρα», που αφορούν στην πρόσληψη ανέργων σε σχολικές μονάδες και σε Υπηρεσίες της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του ΥΠΑΙΘ, σας γνωρίζουμε τα εξής:

Το ωράριο εργασίας των επιστατών είναι αυτό των δημοσίων υπηρεσιών και όχι των σχολείων. Σε περίπτωση που το ωράριο του επιστάτη δεν συμπληρώνεται κατά τις ώρες λειτουργίας του σχολείου τότε αυτός προσέρχεται και συμπληρώνει το ωράριο του εκτελώντας υπηρεσία τις απογευματινές ώρες, σύμφωνα με τις οδηγίες των οργάνων διοίκησης της σχολικής μονάδας (Διευθυντή/Προϊσταμένου, Υποδιευθυντή κλπ).

Διαβάστε ολόκληρο το έγγραφο

Share and Enjoy !