Κατανομή αποφοίτων Γυμνασίων της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας στα Ημερήσια Γενικά Λύκεια, για το σχολικό έτος 2018-2019

άκουσε το άρθρο

Απόφαση Αρ. Πρωτ.: 2534/18-6-2018 του Διευθυντή της ΔΔΕ Φλώρινας σχετική με την κατανομή αποφοίτων Γυμνασίων της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας στα Ημερήσια Γενικά Λύκεια, για το σχολικό έτος 2018-2019

Ο Διευθυντής της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας έχοντας υπόψη:

(…)

Αποφασίζουμε
καθορίζουμε τα Ημερήσια Γενικά στα οποία θα φοιτήσουν οι απόφοιτοι των Γυμνασίων της Περιφερειακής Ενότητας Φλώρινας, για το σχολικό έτος 2018-2019:

Α. 1ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας

Δυτικός Τομέας της πόλης της Φλώρινας.
Οι μαθητές που κατοικούν στη δυτική πλευρά της πόλης της Φλώρινας που ορίζεται από τις οδούς Ηρακλείας, Πτολεμαίων, Σαρανταπόρου, τμήμα της οδού Ιωάννη Άρτη από Σαρανταπόρου έως την γέφυρα του ποταμού Σακουλέβα, Πανουσοπούλου και Αγίου Γεωργίου εγγράφονται στο 1ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας.
Στο ίδιο σχολείο εγγράφονται και οι μαθητές που κατοικούν στα Άλωνα και στον Σίμο Ιωαννίδη

Β. 2ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας

Οι μαθητές που κατοικούν στις περιοχές που περικλείονται μεταξύ των οδών Ηρακλείας, Πτολεμαίων, Σαρανταπόρου, Παύλου Μελά, Ιωάννη Άρτη, Πλατεία Μεγ. Αλεξάνδρου (κύκλος), Μοναστηρίου, Καπετάν Ζώη, Καπετάν Βολάνη, Παπαφλέσσα, Θ. Κολοκοτρώνη, Αθ. Διάκου, Ευαγγελίστριας, Κανάρη, Αρκαδίου, Θ. Καστάνου, εγγράφονται στο 2ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας.
Στο ανωτέρω Γενικό Λύκειο εγγράφονται και οι απόφοιτοι του Γυμνασίου Αμμοχωρίου καθώς και όσοι κατοικούν στο Αρμενοχώρι, Άνω Υδρούσα, Δροσοπηγή, Μεσονήσι, Κάτω Υδρούσα, Πολυποτάμο, Τροπαιούχο και Φλάμπουρο.

Γ. 3ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας

Ανατολικός Τομέας της πόλης της Φλώρινας
Οι μαθητές που κατοικούν στην περιοχή που περικλείεται μεταξύ των οδών Θ. Καστάνου, Αρκαδίου, Κανάρη, Μιαούλη, Ευαγγελίστριας, Εθνικής Αντίστασης, Αθ. Διάκου, Θ. Κολοκοτρώνη, Παπαφλέσσα, Καπετάν Βολάνη, Καπετάν Ζώη, τμήμα της οδού Μοναστηρίου, Ιωάννη Άρτη, Παύλου Μελά, Σαρανταπόρου, Πανουσοπούλου και Αγίου Γεωργίου εγγράφονται στο 3ο Γενικό Λύκειο Φλώρινας.
Στο ίδιο ΓΕΛ εγγράφονται και όλοι οι μαθητές που κατοικούν μετά την οδό Αγίου Γεωργίου προς Σκοπιά, οι απόφοιτοι των Γυμνασίων Βεύης, Κλεινών, Μελίτης και Παπαγιάννη και όσοι κατοικούν στη Νίκη και στον Σκοπό.

Δ. Λυκειακές Τάξεις Γυμνασίου Λαιμού

Εγγράφονται οι απόφοιτοι του Γυμνασίου Λαιμού Πρεσπών.

Ε. Γενικό Λύκειο Αμυνταίου

Εγγράφονται οι απόφοιτοι των Γυμνασίων Αετού, Αμυνταίου και Λεχόβου.

ΣΤ. Γενικό Λύκειο Φιλώτα

Εγγράφονται οι απόφοιτοι του Γυμνασίου Φιλώτα.

Με την έκδοση της παρούσας καταργείται η σχετική απόφαση 2304/14-9-1999 της ΔΔΕ Φλώρινας.
Ζητήματα τα οποία δεν επιλύονται με την παρούσα, διευθετούνται μετά από συνεργασία της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας και των σχολικών μονάδων.

Ο συνημμένος χάρτης της πόλης της Φλώρινας αποτελεί αναπόσπαστο μέρος της παρούσας.

Συνημμένα ανάρτησης:

Απόφαση ΔΔΕ Φλώρινας, Αρ. Πρωτ.: 2534/18-6-2018 και συνημμένος χάρτης της πόλης της Φλώρινας

Share and Enjoy !