Επιμορφωτικό σεμινάριο των Διευθυντών των Σχολικών Μονάδων της Δυτικής Μακεδονίας με θέμα τη Διαχείριση των ανθρώπινων πόρων στο σχολείο Την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018

Έγγραφο 12/17-1-2018 του ΠΕΚ Κοζάνης

Το Περιφερειακό Επιμορφωτικό Κέντρο (Π.Ε.Κ.) Κοζάνης και η Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας προσκαλούν τους Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων Α΄/θμιας και Β΄/θμιας Εκπαίδευσης της Περιφέρειας Δυτικής Μακεδονίας στο τετράωρο επιμορφωτικό σεμινάριο που συνδιοργανώνουν, με αντικείμενο τη Διαχείριση ανθρώπινων πόρων στο σχολείο και εστίαση στα εξής ζητήματα:

α) Διεύθυνση και ηγεσία στην εκπαίδευση
β) Διαμόρφωση σχολικού κλίματος
γ) Διαχείριση συγκρούσεων

Το επιμορφωτικό σεμινάριο θα διεξαχθεί διά ζώσης στην Κοζάνη και μέσω τηλεκπαίδευσης στις πρωτεύουσες των άλλων Περιφερειακών Ενοτήτων, την Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2018, από ώρα 10:00-14:00. Επιμορφωτής θα είναι ο αναπληρωτής καθηγητής του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας, εξειδικευμένος επιστήμονας στο αντικείμενο, Γιώργος Ιορδανίδης.

Χώροι Επιμόρφωσης

• Κοζάνη: Αίθουσα Συνεδριάσεων του Περιφερειακού Συμβουλίου Δ. Μακεδονίας, κτήριο πρώην Νομαρχίας
  • Γρεβενά: Αίθουσα «Πέτρος Σιούλης», Διοικητήριο Γρεβενών
  • Καστοριά: Αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Καστοριάς