Επιμορφωτικό Σεμινάριο κατάρτισης στην ειδική αγωγή και εκπαίδευση Στην Ιατρική Σχολή του ΕΚΠΑ

Έγγραφο 144387/Δ2/7-9-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Η Μονάδα Αναπτυξιακής Παιδιατρικής της Β΄ Παιδιατρικής Κλινικής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών διοργανώνει το 8ο Ετήσιο Επιμορφωτικό Σεμινάριο κατάρτισης στην ειδική αγωγή & εκπαίδευση ατόμων με αναπηρία ή με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες.

Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί στο Αμφιθέατρο Μικροβιολογίας της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών (Μικράς Ασίας 75, Γουδί, Κτίριο 11).

Το σεμινάριο μπορούν να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικοί Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπαίδευσης, χωρίς δαπάνη για το δημόσιο και εκτός ωρών λειτουργίας των σχολείων.

Για πληροφορίες σχετικά με το σεμινάριο, τις ημερομηνίες διεξαγωγής και τις αιτήσεις συμμετοχής (έως 21 Οκτωβρίου 2016) οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επισκέπτονται τη διεύθυνση: www.developunit.gr .

Share and Enjoy !