Ενημέρωση για υποβολή δικαιολογητικών από Υγειονομικές Επιτροπές

Εγκύκλιος 139688/Γ2/1-10-2013, ΑΔΑ: ΒΛΕΖ9-1ΗΧ του Υπουργείου Παιδείας

Πιστοποιητικού δεν είναι εφικτή, οι κηδεμόνες τους ή ίδιοι αν είναι ενήλικες, θα πρέπει με την αίτησή τους να προσκομίσουν στο σχολείο φοίτησης πρόσφατη σχετική ιατρική γνωμάτευση από Δημόσιο Νοσοκομείο, η οποία φέρει σφραγίδα από:
ι) Συντονιστή Διευθυντή Κλινικής του Εθνικού Συστήματος Υγείας (Ε.Σ.Υ.) ή
ιι) νόμιμα εκτελούντα χρέη Συντονιστή Διευθυντή Κλινικής του Εθνικού Συστήματος Υγείας (Ε.Σ.Υ.) ή
ιιι) Διευθυντή Πανεπιστημιακής Κλινικής ήαπό Δημόσιο Κέντρο Υγείας στην περιοχή του μαθητή, η οποία φέρει σφραγίδα του Διευθυντή του Κέντρου.

Διαβάστε τη σχετική εγκύκλιο

Enter Captcha Here :

Κρατικό Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας - Υποβολή αποκλειστικά ηλεκτρονικών αιτήσεων από την Τετάρτη 05 Μαΐου 2021 έως και την Τρίτη 11 Μαΐου 2021 και ώρα 15:00(Διαβάστε περισσότερα)
+ +