Ετήσιες Εκθέσεις Λειτουργίας Σχολείων 2016-2017

Έγγραφο Φ2/105951/Δ2/23-6-2017 του Υπουργείου Παιδείας προς τις Διευθύνσεις ΔΕ

Παρακαλούμε να αποστείλετε στην Υπηρεσία μας την ετήσια Έκθεση Λειτουργίας των σχολείων της αρμοδιότητάς σας, για το σχολικό έτος 2016-2017, συγκεντρωτικά ανά Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης. Η Έκθεση να σταλεί μόνο ηλεκτρονικά στη διεύθυνση t05sde9 at minedu.gov.gr του Τμήματος Γ΄ της Διεύθυνσης Σπουδών Προγραμμάτων και Οργάνωσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, μέχρι τις 30 Νοεμβρίου 2017, από τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κάθε νομού.

Σας επισημαίνουμε ότι η συγκεντρωτική Έκθεση Λειτουργίας είναι σκόπιμο να παρέχει στοιχεία αποκλειστικά και μόνο για θέματα που αφορούν στις παρακάτω ενότητες:

• Τύποι σχολείων
  • Μαθητικό Δυναμικό
  • Αλλοδαποί, παλιννοστούντες. Λειτουργία Τάξεων Υποδοχής και Φροντιστηριακών Τμημάτων
  • Επίδοση μαθητών
  • Φοίτηση και Διαγωγή μαθητών
  • Βραβεύσεις μαθητών
  • Εκπαιδευτικές επισκέψεις και εκδρομές
  • Μαθητικές κοινότητες
  • Αναχωροθετήσεις
  • Διοικητικό, βοηθητικό προσωπικό.
  • Διδακτικά βιβλία
  • Ιδιαιτερότητες περιοχής, ειδικά προβλήματα

Επισημάνσεις και προτάσεις σε θέματα:

• Οργάνωσης και Λειτουργίας σχολικών μονάδων
  • Εκπαιδευτικού και Διοικητικού προσωπικού
  • Λειτουργίας της Διεύθυνσης και συντονισμού με τη Γεν. Γραμματεία Παιδείας και Θρησκευμάτων του ΥΠ.Π.Ε.Θ.

Το έγγραφο

Share and Enjoy !