Εκδήλωση σχετικά με την προετοιμασία των μαθητών για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις στο μάθημα των Μαθηματικών Την Πέμπτη 22 Μαρτίου 2018 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δήμου Φλώρινας

Έγγραφο 52/16-3-2018 της Σχολικής Συμβούλου Μαθηματικών κας Πάλλα Μαρίνας

Σας ενημερώνω για τη διεξαγωγή εκδήλωσης σε συνεργασία με την Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία – Παράρτημα Φλώρινας, η οποία απευθύνεται στους μαθητές της Γ’ τάξης των ΓΕΛ Ν. Φλώρινας, που θα εξεταστούν πανελλαδικά στο μάθημα: «Μαθηματικά Προσανατολισμού», και στους Μαθηματικούς των ΓΕΛ Ν. Φλώρινας, με θέμα: «Προετοιμασία των μαθητών για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις» και σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

• 11:30 – 11:45 Προσέλευση
  • 11:45 – 12:10 Η κρίση των εξετάσεων και η διαχείρισή της (Μουρτζούκου Σοφία, Ψυχολόγος – Οικογενειακή Θεραπεύτρια)
  • 12:10 – 13:00 Βασικές επισημάνσεις για το μάθημα των Μαθηματικών Προσανατολισμού (Πάλλα Μαρίνα, Σχολική Σύμβουλος Μαθηματικών)
  • 13:00 – 13:30 Ερωτήσεις – Συζήτηση

Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 22 Μαρτίου 2018 από τις 11:30 έως τις 13:30 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Δήμου Φλώρινας.

Το σεμινάριο έχουν τη δυνατότητα να το παρακολουθήσουν και οι Μαθηματικοί των Γυμνασίων και ΕΠΑΛ, εφόσον το επιθυμούν.

Στους εκπαιδευτικούς που θα συμμετάσχουν, θα χορηγηθεί βεβαίωση παρακολούθησης.

Share and Enjoy !