Έγκριση πρακτικής άσκησης σπουδαστών της ΑΣΠΑΙΤΕ σε σχολεία Για το σχολικό έτος 2015-2016

Έγγραφο 47547/Δ2/21-3-2016 του Υπουργείου Παιδείας

Επιτρέπουμε την πρακτική άσκηση των σπουδαστών της ΑΣΠΑΙΤΕ για το σχολικό έτος 2015-2016 στις σχολικές μονάδες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Η πρακτική άσκηση των σπουδαστών εγκρίνεται για την παρακολούθηση μαθημάτων και για την πραγματοποίηση ατομικών διδασκαλιών (2 ώρες) και θα πραγματοποιηθεί με τη σύμφωνη γνώμη του Διευθυντή και του συλλόγου διδασκόντων. Ο προγραμματισμός των επισκέψεων των σπουδαστών θα γίνει έτσι ώστε να μην παρεμποδίζεται η ομαλή λειτουργία των σχολικών μονάδων.

Οι σπουδαστές οφείλουν να έχουν μαζί τη φοιτητική τους ταυτότητα και να καταθέσουν στον Διευθυντή του σχολείου έγγραφο της ΑΣΠΑΙΤΕ, όπου θα αναγράφεται το όνομά τους.

Share and Enjoy !