ECOMOBILITY, Οικολογική Μετακίνηση 2017-2018 Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές της Γ’ Τάξης των Γυμνασίων

Έγγραφο 99342/Δ2/14-6-2017 του Υπουργείου Παιδείας

Την σχολική χρονιά 2017-2018, θα πραγματοποιηθεί το πρόγραμμα «ECOMOBILITY, Οικολογική Μετακίνηση 2017-2018», που τέθηκε υπό την αιγίδα του ΥΠΠΕΘ. Το πρόγραμμα το οποίο διοργανώνεται από τον Εθελοντικό Οργανισμό για το Αστικό Περιβάλλον ECOCITY με τη συμμετοχή Επιστημονικών Ιδρυμάτων και Οργανισμών και Κοινωνικών Φορέων, εστιάζει στην περιβαλλοντική διάπλαση των εφήβων και την ευαισθητοποίηση των πολιτών, επενδύοντας στην ανεμπόδιστη και ελεύθερη μετακίνηση, καθώς και στον προσανατολισμό για τις Πράσινες Μεταφορές για τη βελτίωση της ποιότητας ζωής και της περιβαλλοντικής εικόνας στις πόλεις.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές της Γ’ Τάξης των Γυμνασίων όλης της χώρας.

Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την εταιρία Ecocity.

Το 85217/Δ2/22-5-2017 έγγραφό μας δεν ισχύει.

Share and Enjoy !