Διημερίδα με θέμα «Ημέρες Καινοτομίας» Διοργανώνει η Π.Ε. Φλώρινας σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας

Π.Ε. Φλώρινας,  Α.Π. 182177/18-11-2022

Σας ενημερώνουμε ότι, την Κυριακή 27 και Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2022, θα διεξαχθεί διημερίδα με θέμα «Ημέρες Καινοτομίας», που διοργανώνει η Π.Ε. Φλώρινας σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας.

Τα εκθέματα θα αφορούν πρόσφατες εξελίξεις στον τεχνολογικό τομέα και η παρουσίασή τους θα γίνει με τρόπο και μέσα φιλικά προς τους μαθητές, καθώς στην οργάνωση τους βοήθησε η Παιδαγωγική Σχολή Φλώρινας και στην παρουσίαση θα συμμετέχουν και μαθητές.

Σας παρακαλούμε, όπως γνωστοποιήσετε την εκδήλωση σε όλες τις σχολικές μονάδες της Π.Ε. Φλώρινας, καθώς θεωρούμε ότι θα είναι άκρως ενδιαφέρουσα για επίσκεψη και ενημέρωση.

Με εκτίμηση,
Ο Αντιπεριφερειάρχης Π.Ε. Φλώρινας
Σωτήριος Βόσδου

Το πλήρες πρόγραμμα και ο τόπος της εκδήλωσης θα ανακοινωθεί εντός των προσεχών ημερών.

Share and Enjoy !