άκουσε το άρθρο

Διαδικτυακό σεμινάριο με θέμα «Σεισμικός Κίνδυνος και Σχολικές Μονάδες. Βιώνοντας μια μετασεισμική περίοδο… Οδηγίες, εμπειρίες και διδάγματα» συνδιοργανώνεται από τις Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Φλώρινας και τον Οργανισμό ΑντιΣεισμικής Προστασίας (ΟΑΣΠ) την Παρασκευή 14 Ιανουαρίου στις 10:00 πμ.

Εισηγήτρια του σεμιναρίου θα είναι η Δρ Κούρου Ασημίνα, Αν. Προϊσταμένη Διεύθυνσης Κοινωνικής Αντισεισμικής Άμυνας στον Οργανισμό Αντισεισμικού Σχεδιασμού και Προστασίας (ΟΑΣΠ).

Το σεμινάριο καλούνται να παρακολουθήσουν προαιρετικά εκπαιδευτικοί των δύο βαθμίδων.

Το σεμινάριο θα γίνει μέσω webex.

Ο σύνδεσμος παρακολούθησης έχει αποσταλεί στις σχολικές μονάδες.

Share and Enjoy !