Δεν θα πραγματοποιηθεί τηλεκπαίδευση την Τρίτη 25/1 σε περιοχές που τα σχολεία παραμένουν κλειστά με απόφαση της Τοπικής Αυτοδιοίκησης Ενημέρωση από τον ΓΓ του ΥΠΑΙΘ κ. Αλέξανδρο Κόπτση

Έγγραφο: Αρ. Πρωτ.: 89α/24-1-2022

• Λόγω της κήρυξης γενικής αργίας, ΔΕΝ θα πραγματοποιηθεί αύριο, Τρίτη 25/1, τηλεκπαίδευση στις περιοχές στις οποίες τα σχολεία παραμένουν κλειστά με απόφαση της Τοπικής Αυτοδιοίκησης εξ αιτίας της κακοκαιρίας (καθώς δεν θα υπάρχει ούτε διοικητικό προσωπικό για την τεχνική υποστήριξη της τηλεκπαίδευσης). Στις περιοχές που δεν έχουν πληγεί, τα σχολεία θα λειτουργήσουν κανονικά.
  • Σελφ τεστ δεν θα διενεργηθούν αύριο στις περιοχές με κλειστά σχολεία. Θα δοθούν νέες οδηγίες από το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων για το πρόγραμμα διενέργειας σελφ τεστ αυτήν την εβδομάδα στις περιοχές αυτές.

πηγή κειμένου: ΥΠΑΙΘ

Share and Enjoy !