Αποσπάσεις, ανακλήσεις και τροποποιήσεις αποσπάσεων εκπαιδευτικών Δ.Ε. από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ για το 2014-2015

Απόφαση 157197/Δ2/1-10-2014 του Υπουργείου Παιδείας

Α. Ανακαλείται/Διακόπτεται η απόσπαση των παρακάτω εκπαιδευτικών Δ.Ε., οι οποίοι είχαν αποσπασθεί με την αριθμ. πρωτ. 136192/Δ2/29-8-2014 Υ.Α., ως ακολούθως:

Β1. Αποσπώνται κατά προτεραιότητα οι παρακάτω εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το διδακτικό έτος 2014-2015, ύστερα από αίτησή τους και χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο, ως ακολούθως:

Β2. Αποσπώνται οι παρακάτω εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από πλεονασματικές περιοχές για το διδακτικό έτος 2014-2015, ύστερα από αίτησή τους και χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο, ως ακολούθως:

Γ. Τροποποιείται η κατά προτεραιότητα απόσπαση των παρακάτω εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το διδακτικό έτος 2014-2015, ύστερα από αίτησή τους και χωρίς δαπάνη για το Δημόσιο, ως ακολούθως:

Δ. Αποσπώνται οι παρακάτω εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για το διδακτικό έτος 2014-2015, λόγω της ένστασης που είχαν καταθέσει επί της υπ’ αριθμ. 136192/Δ2/29-8-2014 Υ.Α., σχετικά με λάθη που προέκυψαν κατά τη σχετική διαδικασία, ως ακολούθως:

Ε. Αποσπώνται για εξαιρετικούς λόγους οι παρακάτω εκπαιδευτικοί Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, ως ακολούθως:

Οι εκπαιδευτικοί που σημειώνονται με την ένδειξη «Α/θμια» στον παραπάνω πίνακα, οφείλουν να παρουσιαστούν στις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης της απόσπασης και στη συνέχεια πρέπει να διατεθούν στην αντίστοιχη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, καθώς αποσπώνται για τις ανάγκες των δημοτικών σχολείων.

Η παρούσα απόφαση αποσπάσεων δεν εκτελείται πριν καλυφθούν οι λειτουργικές ανάγκες της σχολικής μονάδας, στην οποία υπηρετούν οι εκπαιδευτικοί.

Διαβάστε την ΥΑ

Share and Enjoy !